Virši un Valsts asinsdonoru centrs aicina donorus turpināt ziedot arī šajā laikā.

Degvielas mazumtirdzniecības tīkls Virši un Valsts asinsdonoru centrs ir uzsākuši sadarbību ar mērķi veicināt sabiedrības informētību par asins ziedošanas nepieciešamību un iespējām.

“Uzskatām, ka asins ziedošana un rūpes par to, lai asins krājumi būtu “veselīgā” stāvoklī ir kopīgs visas sabiedrības darbs, kur katram jāpalīdz savu iespēju robežās. Mūsu degvielas uzpildes staciju tīkls aptver visu Latviju, tādēļ saredzam un izmantojam reālas iespējas kļūt par noderīgu palīgu Valsts asinsdonoru centram šī mērķa izpildē” pauž Virši izpilddirektors Jānis Vība. 

 

Ņemot vērā vīrusa Covid-19 augsto izplatību un izsludinātos ierobežojumus valstī,  donoru aktivitāte ir kritusies, tomēr VADC vērš uzmanību, ka ārstniecības iestāžu darbs nav apturēts un palīdzība ir nepieciešama arī šobrīd. Turklāt asins krājuma uzturēšana ir nepārtraukts process un donoru atsaucība ir nepieciešama katru dienu. 

 

VADC direktore Egita Pole stāsta: “Covid - 19 vīrusa izplatība ir radījusi daudz jaunus izaicinājumus visiem, tai skaitā donoru kustībai. Tomēr vīruss  nav apturējis citas smagas saslimšanas un nelaimes gadījumus. Arī šobrīd slimnīcās atrodas daudzi pacienti, kuriem vajadzīga asins pārliešana. Lai glābtu šo pacientu dzīvības, nepieciešams donoru atbalsts. Esam patiesi iepriecināti par uzsākto sadarbību ar Viršiem. Nav noslēpums, ka tieši Latvijas reģionu donori ir būtisks atbalsts kopējā asins krājuma papildināšanā, tāpēc ceram, ka Viršu informatīvie kanāli palīdzēs uzrunāt vēl nesasniegto auditoriju un ikdienā būs kā lielisks atgādinājums ikvienam  paveikt sirdsdarbu, lai kopā varam uzturēt nepieciešamo asins krājumu.”

 

Latvijas pilsētās, rajonu centros un pagastos esošajās degvielas uzpildes stacijās tiks izvietota informācija par asins krājumu statusu un atgādinājums par nepieciešamību ziedot. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai arī: www.donors.lv


Papildu informācija:
Undīne Priekule
“Virši” komunikācijas speciāliste
Tālr.: 26866079
E-pasts: undine.priekule@virsi.lv
www.virsi.lv
 

AS “Virši-A” ir lielākais un visstraujāk augošais pašmāju degvielas tirgotājs ar 25 gadu pieredzi Latvijas degvielas tirdzniecības nozarē. Šobrīd “Virši-A” tīklā ir vairāk nekā 60 spēka stacijas, no kurām 58 ir pilna servisa, un tajā strādā vairāk nekā 530 darbinieki visos Latvijas reģionos.