Virši turpina attīstīt saspiestās dabasgāzes infrastruktūru Latvijā

Turpinot attīstīt saspiestās dabasgāzes (CNG) pieejamību un infrastruktūru, pašmāju degvielas tirgotājs “Virši”, veicot investīcijas vairāk nekā 1 milj. EUR apmērā, atklāja jau trešo CNG staciju Latvijā – Babītes pagastā un gada beigās plāno atklāt ceturto – Rēzeknē. 

Eiropas parlamenta direktīva “Par alternatīvo degvielu infrastruktūru ieviešanu un attīstību” nosaka, ka dalībvalstīm līdz 2025. gada beigām ir jānodrošina CNG staciju izbūve vismaz ik pēc 150 km TEN-T tīklos. Degvielas uzpildes staciju tīkls “Virši” ir veicis būtisku ieguldījumu CNG attīstībā Latvijā, tādējādi ievērojami paplašinot saspiestās dabasgāzes pieejamību Latvijas teritorijā.

 

Degvielas uzpildes staciju tīkla “Virši” izpilddirektors Jānis Vība skaidro: “ Pēdējā desmitgadē Eiropā strauji palielinās CNG uzpildes staciju tīkls, kā arī pieaug ar CNG darbināmo transporta līdzekļu skaits. Latvija vēl ir CNG attīstības sākumā, tomēr mēs saskatām perspektīvu šajā alternatīvajā degvielas veidā un turpināsim atvērt jaunas CNG uzpildes vietas visā Latvijā. Jāuzsver, ka saspiestās dabasgāzes staciju uzstādīšanas vietas lielā mērā tiek izvēlētas saskaņā ar infrastruktūras pieejamību un pielietojuma perspektīvu. Nākotnē plānojam izvietot stacijas arī citās vietās Latvijā, tādējādi padarot pārvietošanos ar CNG transporta līdzekļiem ērtu un pieejamu. ”

 

Šobrīd publiski pieejamās CNG stacijas atrodas Jēkabpilī, Babītē un Rīgā, Lubānas ielā, līdz gada beigām papildinot ar vēl vienu CNG staciju, ieguldot vairāk nekā 1 milj. EUR pavisam jaunas Viršu spēka stacijas izveidē, Rēzeknē. Tajā būs iespējams iegādāties ne tikai saspiesto dabasgāzi, bet arī klasiskos degvielas veidus un citus pakalpojumus. Visās stacijās ir pieejams viens CNG  sūkņu bloks, kur katrs ir aprīkots ar divām degvielas uzpildīšanas “pistolēm”, no kurām viena ir paredzēta automašīnām, bet otra – kravas mašīnām.

Papildu informācija:
Undīne Priekule
“Virši” komunikācijas speciāliste
Tālr.: 26866079
E-pasts: undine.priekule@virsi.lv
www.virsi.lv
 

AS “Virši-A” ir lielākais un visstraujāk augošais pašmāju degvielas tirgotājs ar 25 gadu pieredzi Latvijas degvielas tirdzniecības nozarē. Šobrīd “Virši-A” tīklā ir vairāk nekā 60 spēka stacijas, no kurām 58 ir pilna servisa, un tajā strādā vairāk nekā 530 darbinieki visos Latvijas reģionos.