Virši kļūst par rīcības bukleta "Kā rīkoties krīzes gadījumā" vēstnešiem

Pašmāju degvielas uzpildes staciju tīkls Virši sadarbībā ar Aizsardzības ministriju kļūst par 72 stundu vēstnešiem ar mērķi informēt sabiedrību par rīcības bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā” un vairot ikviena Latvijas iedzīvotāja zināšanas par rīcību jebkurā krīzes situācijā. 

Virši informatīvajos kanālos un degvielas uzpildes stacijās tiks publicēta informācija par bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā”. Bukleta mērķis ir sniegt praktiskās zināšanas ikvienam Latvijas iedzīvotājam par to, kā uzlabot savu un savu tuvinieku gatavību krīzes situācijām. Bukletā atrodami ieteikumi, piemēram, par to, kā salikt ārkārtas gadījumu somu, kādiem pārtikas produktiem un medikamentiem jābūt mājās un kā atpazīt atbildīgos valsts dienestus, kuri krīzes gadījumā veiks evakuāciju, sniegs medicīnisko palīdzību un atbildēs par sabiedrisko kārtību.

 

Bukleta simbols ir starptautiski atzītais standarts “72 stundas” jeb trīs diennaktis, kuru laikā iedzīvotājiem pašiem jāspēj nodrošināt sevi līdz brīdim, kad iesaistās atbildīgie dienesti. 

 

Informatīvais buklets sagatavots, ieviešot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu, kuras mērķis ir nodrošināt visas sabiedrības iesaisti krīzes plānošanā un pārvarēšanā. Bukletu Aizsardzības ministrija izstrādājusi ciešā sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Valsts policiju un Valsts robežsardzi, kā arī citiem sadarbības partneriem un nevalstiskajām organizācijām.

 

Elektroniskais buklets “Kā rīkoties krīzes gadījumā” ir elektroniski pieejams aizsardzības nozares ziņu portālā “Sargs.lv”. Buklets pieejams trīs valodās – latviešu, krievu un angļu, lai tas būtu saprotams un nepastarpināti pieejams ikvienam Latvijas iedzīvotājam. 

 


Papildu informācija:
Undīne Priekule
“Virši” komunikācijas speciāliste
Tālr.: 26866079
E-pasts: undine.priekule@virsi.lv
www.virsi.lv

 

AS “Virši-A” ir lielākais un visstraujāk augošais pašmāju degvielas tirgotājs ar 25 gadu pieredzi Latvijas degvielas tirdzniecības nozarē. Šobrīd “Virši-A” tīklā ir vairāk nekā 60 spēka stacijas, no kurām 58 ir pilna servisa, un tajā strādā vairāk nekā 530 darbinieki visos Latvijas reģionos.